Artykuł sponsorowany

Czym jest i jakie efekty daje zabieg Sculptra?

Czym jest i jakie efekty daje zabieg Sculptra?

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak osiągnąć młodszy wygląd bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym? Sculptra to nowoczesna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Dzięki niej możemy cieszyć się gładką, jędrną i promienną cerą bez ryzyka powikłań.

Co to jest zabieg Sculptra i jak przebiega?

Sculptra to innowacyjna metoda odmładzania skóry oparta na polimlekocie (PLLA), substancji biodegradowalnej, która naturalnie rozkłada się w organizmie. Zabieg polega na iniekcji preparatu w wybrane partie twarzy, szyi czy dekoltu, które z czasem tracą swoją jędrność i elastyczność. Wprowadzenie Sculpry do skóry stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do stopniowego napięcia i ujędrnienia skóry. Efekty utrzymują się nawet do dwóch lat po zakończeniu serii zabiegów.

Sculptra zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego specjalistę medycyny estetycznej. Przed rozpoczęciem procedury lekarz dokładnie ocenia stan skóry pacjenta oraz omawia oczekiwane rezultaty. Następnie na obszarze poddawanym zabiegowi nakładany jest znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować dyskomfort podczas iniekcji. Po przygotowaniu skóry lekarz wprowadza preparat Sculptra za pomocą cienkiej igły, a następnie masuje miejsce iniekcji, aby równomiernie rozprowadzić substancję. Cały proces trwa około 30 minut.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg Sculptra?

Sculptra to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną odmłodzić swój wygląd bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Zabieg jest polecany przede wszystkim osobom po 30. roku życia, które zauważają pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak utrata jędrności, zmarszczki czy opadające kontury twarzy. Sculptra może być również stosowana jako uzupełnienie innych metod odmładzania, takich jak botoks czy wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.

Efekty zabiegu Sculptra widoczne są stopniowo. Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować poprawę jędrności i elastyczności skóry. Pełne rezultaty uzyskuje się po serii 2-4 zabiegów przeprowadzonych w odstępach 4-6 tygodni. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu skóra staje się bardziej napięta, jędrna i promienna, a zmarszczki i bruzdy zostają wygładzone. Co ważne, efekty utrzymują się nawet do dwóch lat po zakończeniu serii zabiegów, co czyni Sculptrę atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych metod odmładzania.