Artykuł sponsorowany

Bramy segmentowe - dobra inwestycja

Bramy segmentowe - dobra inwestycja

Bramy segmentowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych. Ich popularność wynika z wielu zalet, takich jak wysoka izolacja termiczna, estetyka czy bezpieczeństwo. Warto się zastanowić, czy brama segmentowa to dobra inwestycja dla naszego domu czy firmy.

Czym cechują się bramy segmentowe?

Bramy segmentowe składają się z kilku poziomych paneli (segmentów), które są połączone ze sobą za pomocą zawiasów. Dzięki temu, podczas otwierania i zamykania bramy, panele te przesuwają się wzdłuż prowadnic umieszczonych na bokach konstrukcji. W odróżnieniu od bram uchylnych segmentowe nie wymagają dodatkowego miejsca przed garażem, ponieważ ich ruch odbywa się w płaszczyźnie pionowej. Bramy te są również bardzo szczelne, co sprawia, że doskonale chronią wnętrze przed warunkami atmosferycznymi oraz hałasem z zewnątrz. Dodatkowo ich konstrukcja umożliwia montaż zarówno w nowych budynkach, jak i w istniejących obiektach.

Z czego są zbudowane bramy segmentowe?

Bramy segmentowe wytwarzane są głównie z blachy stalowej lub aluminiowej. Panele są wypełniane pianką poliuretanową, która zwiększa ich izolacyjność termiczną i akustyczną. W zależności od potrzeb można wybrać bramy o różnych grubościach paneli oraz o różnym stopniu izolacji. Warto zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów oraz na sposób ich łączenia - im lepsze wykonanie, tym dłużej brama będzie służyć bezawaryjnie. 

Jak dobrać odpowiednią bramę segmentową?

Wybierając bramę segmentową, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy określić wymiary otworu garażowego oraz dostępne miejsce na prowadnice. Następnie warto zastanowić się nad materiałem, z którego ma być wykonana brama - stalowe czy aluminiowe panele będą lżejsze i bardziej odporne na korozję, natomiast drewniane dodadzą elegancji i ciepła. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej izolacji termicznej oraz akustycznej, co jest szczególnie ważne w przypadku garaży przylegających do domów mieszkalnych. 

Dlaczego warto zainwestować w bramy segmentowe?

Inwestycja w bramy segmentowe przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, ich konstrukcja pozwala na oszczędność miejsca przed garażem, co jest szczególnie ważne na małych działkach. Po drugie, wysoka izolacja termiczna i akustyczna sprawia, że wnętrze garażu jest chronione przed warunkami atmosferycznymi oraz hałasem z zewnątrz. Po trzecie, bramy segmentowe są bardzo bezpieczne - większość modeli posiada zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców oraz systemy antywłamaniowe. Jeśli chodzi o wysokiej jakości bramy segmentowe, Malbork jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak np. Golden.

Ile kosztują bramy segmentowe?

Cena bram segmentowych zależy od wielu czynników, takich jak materiał wykonania, grubość paneli czy wybrane dodatki (np. napęd elektryczny). W przypadku standardowych rozmiarów garaży, ceny bram segmentowych zaczynają się już od około 2000 złotych za prosty model stalowy. Za bardziej zaawansowane technicznie i estetycznie modele można zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych.